ELAZIĞ ARICAK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hacı YILDIZ´ın Öğretmenler Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hacı YILDIZ´ın Öğretmenler Günü Mesajı

Kıymetli Meslektaşlarım!

Öğretmenler sadece belirli bir zamanın değil dünün,bugünün ve yarının sahipleridir. İnsan eğitimini ilk olarak ailesinden alır. Fakat insanlığın toplumdaki yerinin belirlenmesinde temel esas öğretmendir. Çünkü öğretmenler bize verdikleri bilgilerle hayatı anlamamızı sağlarlar. Olaylara bakış açımızı değiştirirler. Sosyal yaşantımızda büyük ölçüde rol oynarlar. Hatta kişiliğimizin oluşmasında çok büyük paya sahiplerdir. Bütün bunlara bakarak öğretmenin toplumdaki değerinin ve yerinin çok önemli olduğunu bilmemiz gerekir. Sonuçta her yetişen nesil öğretmenlerin yetiştirdiği nesildir. 

Öğretmenler; sorumluluğu büyük, bir o kadar da zorlu bir yolun yolcularıdırlar. Bu yolda her türlü zorluğa razı olur, elinden gelen uğraşı ve çabayı büyük bir fedakarlıkla ortaya koyarlar. İnsanlığın yararına olan her şeyi öğretir ve öğütler. Toplumun ilerlemesini çağın gerektirdiği teknolojik yeniliğe, birlik ve beraberliğin sağlanmasına, hoşgörüye, merhametli olmaya ve insanlığın gerektirdiği tüm davranışların öğretilmesine azimle kararlılıkla gayret gösterirler. Bu vesileyle toplum olarak tüm öğretmenlerimize hak ettikleri değeri vermek en büyük sorumluluğumuzdur. 

24 Kasım öğretmenler günü münasebetiyle başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü, Şehit edilen ve hayatta olmayan tüm öğretmenlerimizi rahmet, şükran ve minnetle anıyorum. Tüm meslektaşlarımın gününü kutluyor, sağlık,huzur ve mutluluk içinde başarı dolu bir meslek hayatı diliyorum.

Arıcak/Elazığ - 04247712098

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.