ELAZIĞ ARICAK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇEMİZDE 18 MART ANMA PROGRAMI

İLÇEMİZDE 18 MART ANMA PROGRAMI
İLÇEMİZDE 18 MART ANMA PROGRAMI

Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi´nin 103. Yılı İlçemizde Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı.

          18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Deniz Zaferi 103. Yıldönümü 18. Mart Pazar Günü Atatürk Büstüne  Çelenk Sunma Töreni ile başladı. İlçemiz Hükümet Konağı önünde yapılan Törene, İlçemiz Kaymakamı Mevlüt ŞEKERCİ, Belediye Başkanı, Şehit Aileleri, Gaziler, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 

        Saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasının ardından İlçe Protokolü Atatürk Anıtına çelenklerini sunması ile buradaki tören sona erdi.  

          19 Mart Pazartesi Günü Arıcak İmam Hatip Lisesi tarafından hazırlanan ve Arıcak Çok Programlı Anadolu Lisesi toplantı salonundaki anma programı ile devam eden program, saat11:20 de onurlu mücadelenin hangi şartlarda kazanıldığını hatırlamak adına davetliler ve katılımcılara 43. Alay 1. Piyade taburu 1. Bölük  1917 yemek listesinde yer alan üzüm hoşafı, buğday çorbası ve ekmek ikramı ile son buldu.

          Kaymakamlık tarafından Şehit yakınları ve Gazilere yapılan yemek ikramı ile 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Deniz Zaferi 103. Yıldönümü Anma Programı sona erdi.

Arıcak/Elazığ - 04247712098

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.